KURUMSAL

Ticari faaliyetleri 1970 yıllara dayanan, kuruculuğunu Şenbaş ailesinin bir üyesi olan Sayın Ahmet Süha Şenbaş’ın yaptığı Şenbaş Grup; Madencilik, tarım, yapı, Uluslar arası nakliye, gıda, orman ürünleri ve inşaat sektörlerinde, başta ve ağırlıkta Trakya bölgesi olmak üzere ülkemizin çeşitli yerlerinde yaptığı iş girişimleri ile 500 den fazla kişiye istihdam sağlamaktadır. Bu rakam belirli dönemlerde 1000 kişiye ulaşmaktadır.

Öncelikli hedefleri arasında, yatırım yaptığı her bölgede, insanlara katma değer üretmek ve topluma fayda sağlayacak yatırımlara ve sosyal sorumluk projelerine imza atmak olan Şenbaş Grup Türkiye’nin en büyük ıslah projesi olan 12.000 dekarlık melez kavak yetiştirme projesini Ferre Orman Ürünleri adı altında sürdürmektedir. Bunun yanı sıra, sosyal sorumluluklar çerçevesinde Şenbaş Grup, Uzunköprü Harmanlı köyünde, Rauf Şenbaş İlköğretim okulu, İsmail Şenbaş Camii ve yine Uzunköprü devlet hastanesinde Ayşe Şenbaş adına yapılmış hastane odaları ile birlikte birçok öğrenciye de öğrenim bursu sağlamaktadır.

Faaliyet gösterdiği her sektörde, itibar ve güvenirliliği ile tanınan Şenbaş Grup, güçlü finansa yapısıyla, kurumsal plan, stratejilerini ve hedeflerini sürdürülebilirlik temelinde biçimlendirmektedir.

Şenbaş Grup doğruluğu kanıtlanmış büyüme stratejileri ışığında, başlattığı önemli projelerle ve mevcudiyeti olduğu ülkelere katma değer üretecek yatırımlarıyla ilklere imza atmasını sağlayan yenilikçi ve kurumsal bir yapıda faaliyetlerini sürdürmektedir. Şenbaş Grup, zengin kurum kültürünün girişimci ve üretici niteliklerini en iyi biçimde harmanlayarak, odaklandığı iş sahalarının lider ve güçlü oyuncuları arasında yer almaya devam etmektedir.


^